Otrais latviešu saiets "Trejdeviņi"

Mīļi gaidīti otrajā latviešu saietā“Trejdeviņi”
 
No šī gada 30. jūlija līdz 5. augustam Amatas novada Drabešu internātskolā risināsies otrais latviskās dzīvesziņas saiets “Trejdeviņi”,kura tēma šogad būs “Asni’. Saieta mērķi ir latvietības turēšana un kopšana, latviešu kā tautas pašapziņas celšana un vienotības stiprināšana, latviskās dzīvesziņas padziļināta izzināšana un apgūšana, dzimtu stiprināšana un personīgā garīgā izaugsme.
 
Saiets ir lieliska iespēja, nepiespiestā gaisotnē, saturīgi un noderīgi vadīt laiku visai ģimenei kopā. Tā norišu klāsts ietver gan latviskās dzīvesziņas teorijas, gan praktiskās  nodarbības. Tā ietvaros tiks piedāvātas personīgo prasmju apgūšanas un pilnveidošanas nodarbības, fiziskās aktivitātes, sports. Ppasākumu programma veidota tā, lai katrs saieta dalībnieks varētu piedalīties vairākās aktivitātēs, atbilstoši viņa vecumam un interesēm. 
Saiets piedāvās plašu programmu – būs iespējams izzināt baltu zīmes, meklēt tautas dziesmu kodu un apgūt spēka vārdu pielietojumu. Praktiskajos ritos apgūt koka darbus, darināt arheoloģisko kreklu,veidot pērlīšu rotas, izgatavot pastalas vai iemācīties adatas pinumu. Būs arī gonga meditācija un iespēja uzzināt kā rūpēties par savu ķermeni. Kamēr vecāki apmeklēs nodarbības, jeb ritus, mazākie bērni  no 3 - 6 gadiem tiks nodarbināti Trejdeviņu prātnieku skolā. Ir padomāts arī par jaunajiem vecākiem un mazuļiem līdz 3 gadiņiem. Daudzveidīga pasākumu programma sagatavota arī 7 līdz 14 gadus veciem dalībniekiem kuri varēs darboties ar bērzu tāsīm, veidot mīļietiņas un darboties ar mālu. Jaunieši savu laiku varēs pavadīt sarunās, stila darbnīcā vai radot kādu mākslas darbu.
Vakaros mūs priecēs gan koncerti, gan lieliski viesi. Pie ugunskura varēs vienoties kopējā dziesmā un dejot latvju dančus.

Saieta mājvieta šogad būs Amatas novada Drabešu internātskola. Gulēsim skolas internātā gan gultās, gan uz matračiem istabiņās no 8 - 10 cilvēkiem. Sanitārais mezgls kopējais. Trīsreizēja ēdināšana notiks skolas ēdnīcā. Uz vietas būs aī kafejnīca. 2 km attālumā atrodas peldvieta.6 km līdz Cēsīm
Dalības maksa: 190 eur no cilvēka, bērniem līdz 18 gadiem 100 eur, ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem dalības maksa nepārsniedz 450 eur.

Pieteikt dalību  no 2017. gada 21. februāra līdz 2017. 1 maijam 

 Kur ir Trejdeviņi? Tepat jau viņi ir!
Uz tikšanos latviešu saietā “TREJDEVIŅI”!