VILKU CILTS

     Savā Vilka ciltī aicinu tos, kuri vēlas paplašināt savu skatījumu par vilku dabā. Mēs runāsim par to, kas ir vilkacis, kā pilnveidot savu iekšējo gara spēku, lai gūtu saskaņu ar apkārt esošo dabu un līdzcilvēkiem. Savās nodarbībās iepazīsim senus nostāstus un mītus. Vingrināsimies dažādās iemaņās, lai izprastu savas sajūtas un spējas, kas vīrietī attīsta mednieka un karotāja garu. Uz nodarbībām jāierodas apģērbā un apavos, kas piemēroti iešanai pa mežu, līdzi ņemot kabatas nazi un segu( vēlams vienkrāsaini pelēcīgu), kas var kalpot par apmetni vai paklāju, uz kā sēdēt un gulēt. 

Vilku ciltstēvs Gvido Tobis

LĀČU CILTS

     Mēģināsim diskusijās caur savu dzīves pieredzi atrast atbildes uz mūžseniem jautājumiem par vīru lomu ģimenē un sabiedrībā. Runāsim par to kā vīriem bija senāk un kas ir mainījies mūsdienu pasaulē. Ar dažādu vingrinājumu palīdzību uzlabosim sava fiziskā ķermeņa darbību. Smelsimies spēku no dabas elementiem. Veiksim dažādus rituālus un Parunāsim par senajām zīmēm un kā tās pielietot, lai palīdzētu sev un citiem.

Lāču ciltstēvs Jānis Cekuls

 

KRAUKĻU CILTS

     “Krauklis ir vieds putns. Viņš ir ilgu mūžu dzīvojis, Pasaules kārtošanos piedzīvojis un lietu kārtību sapratis. Krauklis ir gaišreģa, pareģa, zintnieka, maga simbols. Kā simbols viņš nes sevī spēju ne vien saprast, bet arī ietekmēt un grozīt lietu kārtību. Tas ir spēks. Liels spēks. Tāds ir piemitis mūsu burvjiem, zintniekiem un krīviem. Kraukļa ciltī, sarunājoties, mijiedarbojoties un tīri praktiski darbojoties, mēģināsim apjaust Kraukļa viedumu un spēku. Atcerēsimies gēnos iekodēto, bet snauda stāvoklī atrodošos informāciju par to, kas esam, ko darām, no kurienes nākam un uz kurieni ejam. Arī par latviešiem kā burvju, zintnieku, burtnieku, krīvu un magu tautu. Kraukļa cilts ritam būs mazliet mistiska noskaņa. Tā ir daļa no mūsu dzīvesziņas un būtības kopš senseniem laikiem. Mums kopīgi tas būs jāatceras.”

Kraukļu ciltstēvs Miks Kozlovskis

JĀŅU CILTS

     Jānis Latvijas mitoloģijā vienmēr ir ieņēmis īpašu vietu.
Būdams saistīts ar gadskārtu maiņām un kosmisko kustību, Jānis ir spēcīgs simbols pārmaiņām un transformācijai. Līdzīgi kā dabā ir gadskārtas, arī mums ir savi dzīves cikli, kuri jāpārvar, lai dvēsele gūtu pieredzi. Šis 21.gs. vīriem ir dinamisks un izaicinošs. Lai vieglāk pārvarētu šos izaicinājumus, mēs praktiski darbosimies un izpaudīsimies caur kustībām, elpošanu un apzinātības vingrinājumiem, lai rastu enerģijas balansu sevī, liekot uzsvaru tieši uz maņām un sajūtām. Atstāsim savas bruņas aizdurvē un veicināsim godīgu atklātību savā starpā. Lai Top!

Jāņu ciltstēvs Jānis Brūns

LŪŠU CILTS

     Kļūšana par karavīru ir pārtapšana apziņā no puikas par vīru. Nevis par to kurš uzbrūk un iznīcina, bet par tādu, kurš aizstāv un aizsargā, uzņemas atbildību un ir cienīgs pārstāvēt savu dzimtu. Svarīga ir apziņa, ticešana sev un savām spējām. Pārliecība par to ko dari un to ko domā.
     Caur fizisko attīstību, disciplīnu, dziesmām, sarunām un dažādu iemaņu apgūšanu meģināsim izprast – kāds ir karavīrs un kādi mēs varam kļūt. Uz šo ievirzi ierasties ar apģērbu, kurš piemērots iešanai mežā.

Lūšu ciltstēvs Edgars Zilberts

 

SENĀ CILTS

   Senā sieviete ir tā, KAS ZINA UN REDZ. Senajā ciltī mēs apzināti mācīsimies dzīvot atslābinātā veidā, atbrīvojot savu iekšējo enerģiju plūsmas un redzējumu. Mēs veiksim sieviešu rituālus, kas palīdzēs atbrīvot vecas sāpes un bailes, kas palīdzēs ieskatīties savos dziļumos, un ielaist sevī vairāk gaismas un mīlestības. Mēs praktizēsim atvērtības un pieņemšanas stāvokli attiecībā pret ciltsmāsām un visu notiekošo. Mēs mācīsimies maģiski formēt un pārvaldīt savu iekšējo realitāti, tādejādi, dodot iespēju mūsu vēlmēm viedi un radoši realizēties ārpasaulē. Mēs kurināsim uguni, barosim senmātes un sentēvus, dejosim, dziedāsim, runāsim viena ar otru, vienkārši – būsim, ritināsimies savējo vidū, kopā ar savējiem.
Cilts moto: Es pieņemu izaicinājumu! Viss, kas notiek, tas notiek uz labu!
Ierašanās ērtos apavos un garos brunčos. Līdzi mazs nazītis darbam dabā.

Senā ciltsmāte Aina Tobe

MEŽA CILTS

       Mežā gāju gavilēt, mežā sagšu darināju…
Kad mežs ir līdzās, tas top  par draugu, skolotāju, iedvesmotāju un dvēseles barotāju.  Te sadzirdamās skaņas kļūst par melodijām, te ieraugāmās krāsas iepinas, ieaužas skaistos darinājumos. Gaismas rotaļas lapotnē un mētrās priecina sirdi un vieglina soļus, bet ēnas stāsta senas teiksmas. Te rodamais miers nāk līdzi visās pasaules gaitās.  Te doma iegūst dziļumu un rimtumu.  Un te tiksimies mēs – viena ar otru un pašas ar sevi – lai kopā ieklausītos, saskatītu un sajustu Meža dvēseli, lai saplūstu ar to un atveldzētos.

Meža ciltsmāte Vita Bogana

ZEMES CILTS

     “Zeme ir kā sieviete – mīļa, rāma un auglīga, bet zemes dzīlēs
mīt ugunīga enerģija, kas reizēm izlaužas ārā.”
     Zemes Ciltī būs iespēja meklēt savu iekšējo mieru, runājoties ar bungām, ļaujoties sajūtām un bungu vibrācijām. Mēs katra izzīmēsim savu iekšējās Pasaules karti, zīmējot Saules jeb Visuma apļus, ko mūsdienās sauc par mandalām. Meklēsim mandalas dabā, veidosim tās no dabas materiāliem. Un kopīgi mācīsimies atbrīvot savu iekšējo uguni, ļaujot atbrīvoties sastrēgušai enerģijai, lai tā nededzina mūs no iekšienes, izraisot dažādas kaites.

Zemes ciltsmāte Ilze Bušujeva

MĒNESS CILTS

     Katrai savs stāsts, katrai savs ceļojums uz Mēnesi. Šoreiz esmu sagādājusi īpašu ceļa karti – spēli, kura vedīs pie…sevis. Ceļojuma gaitā iziesim no pirmmājām, apskatīsim savas līdziedotās dāvanas, izmetīsim loku lokus caur dažādiem dzīves pārbaudījumiem, lai mācītos no zaudējumiem un svinētu savas uzvaras. Galvenais, ka darīsim visu viegli un rotaļīgi, kā jau spēlē.

Mēness ciltsmāte Inese Stivriņa

 

MĀTES CILTS

Neliec mani, māmulīte,
Bez ziediņa šūpulī:
Liec naudiņu, liec maizīti,
Liec gudro padomiņu.

     Māmiņa – bezgalīga pacietība, maigums, mīlestība, gudrība, modrība. Arī atvērta sirds un acis, garas rokas, kas nekad nepiekūst, saule acīs un daudzi dziesmu kamoli. Kur māmiņai to visu iegūt, kad rokas piekusušas, solis kļuvis gauss un acis veras ciet pēc bezmiega naktīm, savu bērniņu aijājot. Tas viss jau mūsos ir, tikai īstās dārgumu lādes vāks, vienai mēdz būt grūti paceļams. Nāksim cita citai palīgos, darināsim lellītes
bērniņiem, pīsim nodomu pīnes, rotāsim bērniņus un rotāsimies pašas, dziedāsim un stāstīsim pasakas.  remdēsimies Lielās Mātes klēpī, saņemsim tās devumu un svētību. Saņemsim maigumu un dosim to, radīsim brīnumus un darīsim pasauli brīnumainu.

Ciltsmāte Ingūna Rauda

SMARŽU CILTS

     Es, Solvita Kūna (CADE) došos ar Tevi augu pasaulē.
Mēs kopā izzināsim, izjutīsim un izsmaržosim augu būtību un vēstījumu. Gatavosim dažādus augu ekstraktus. Uzzināsim kā gatavo ārstnieciskās ziedes un masāžas eļļas.

Vairāk info: www.cade.lv
www.facebook.com/latvijaseteri/

Smaržu Ciltsmāte Solvita Kūna

ZIEDU CILTS

     Piedāvāju nodarbi pusaudzēm ZIEDU CILTS
Tēmas:
Ziedi meitu dzīvē – ziedēšanas laiks.
Ziedi folklorā – līdzības un ticējumi par ziediem, ziedu pasakas.
Ziedi rotās – ziedu vainagi, ziedu kroņi un citas rotas
Ziedi skaistumkopšanā – ziedu gultas, ziedu vannas, ziedu maskas, 
Ziedi uzturā – ziedu salāti, ziedu tējas, ziedu ūdeņi…
Ziedi rituālos – ziedojums un rituālās vietas rotājums

Ziedu Ciltsmāte Līga Reitere

NOMADU CILTS

     Uz katra soļa kāds īpašs akmentiņš, koks vai krūms, kas var pārvēsties par jebko mazā klejotāja ceļā. Nomadu cilts dosies savas apmetnes meklēšanā pa ceļam, atklājot un izpētot apkārtni, rotaļāsisimies, taisīsim un piedzīvosim.

Nomadu Ciltsmāte Agnese Kļave

MEŽA CILTS

     Apmetnes iekārtošana, ugunskura, loka, bultu un lāpu pagatavošana, ūdens šķēršļa pārvarēšana, drošība mežā, patstāvīga darbība un aktivitātes komandās. Nepieciešams ērts vieglam pārgājienam piemērots apģērbs un atbilstošs apģērbs slapjiem laika apstākļiem. Vecuma ierobežojums jāievēro! Līdz 7 gadu vecumam dalībnieku pavada pieaugušais.

Meža Ciltstēvs Roberts Šilings