MEŽA SALAS 2023 (30. jūlijs -5. augusts)

"SAKNES"

Rats pagriežas, spēks atgriežas!

      Saknes ir cikla sākums, un arī cikla beigas. Sēkla, nonākot auglīgā zemē, izdzen saknes, caur kurām uzņem spēku un dod to tālāk, uz augšu asnam, lakstam, stumbram, zariem un lapām. Līdz galos un galotnēs veidojas augļi, čiekuri, graudi – jaunas sēklas, kas tiecas atpakaļ, pie sākuma, un gatavi krīt atkal zemē, kur dzen savas saknes, kas savijas ar tur jau esošajām – senču saknēm.

      Saknes ir mūsu senči, mūsu tēvsmāte, viņu viedums, centieni un mīlestība. Mēs savijamies ar viņiem savām saknēm, un gūstam no tā spēku un gudrību, ko sūtam tālāk saviem zariem un lapām – bērniem un viņu bērniem, un kopā saknēm savijamies par vienotu tautu.

      Latviešu saiets TREJDEVIŅI ir vieta, kurā mēs visi – TREJDEVIŅI ļaudis kopā veidojam savu laiktelpu. Mēs tajā kopā notiekam, kopā darām, un to kopā piepildām ar savu garīgo saturu, tātad – turam savu tautu. Kopā turam savas saknes, barojam savas saknes un paši esam tautas saknes.

      Šogad TREJDEVIŅI notiek jau astoto gadu, saiets jau ir laidis savas saknes, un turpina to darīt. Veidosim, vairosim un laidīsim latvisko Pasaulē. Lai TREJDEVIŅI saknes mūs vieno un stiprina! Lai Top!

Saieta TREJDEVIŅI

darba grupa